Nałogi - niewątpliwie jeden z najgroźniejszych problemów współczesnych społeczeństw

Nie czynią rozróżnień. Mogą dotyczyć każdego: człowieka biznesu, sprzątaczki, "gwiazdy" dużego ekranu, piosenkarza, nastolatka. Wiek, płeć, wykonywany zawód, zajmowana pozycja społeczna nie mają w owym przypadku najmniejszego znaczenia.


Liczby mówią same za siebie.


zdrowia


Pozostałe artykuły

Apteka - czyli, miejsce, gdzie bez problemu nie jedynie kupimy lekarstwa, ale również uzyskamy ratunek

narzędzia dentysty
Zazwyczaj, kiedy posiadamy problemy wraz ze zdrowiem, pierwsza rzecz jaka nam przychodzi do główki, jest to pójście do lekarza. Jednakże wielu z nas ma z tą rzeczą problemik, ponieważ albo nie posiada za bardzo czasu, aby się tam przejść, albo najzwyczajniej nie znosi tam łazić - niezależnie od problemu jaki posiadamy, problemik pozostaje jednak ten sam - łapie nas choróbsko, albo mamy jakąś infekcję.


personel medyczny


Specjaliści alarmują: coraz więcej przede wszystkim młodych osób walczy z różnorakimi nałogami. Dla wielu z nich „ostatnią deską ratunku” jest z całą pewnością terapia (zobacz rehafit.org/umow-wizyte/) odwykowa. Jej nadrzędny cel to pokazanie choremu innych metod radzenia sobie z problemami codzienności niż korzystanie z używek. Nierzadko albowiem właśnie narkotyki, alkohol bądź gry komputerowe okazują się wspaniałą „drogą ucieczki” od „szarej rzeczywistości”, stresu, sytuacji, jakim nie jesteśmy w stanie stawić czoła, lekarstwem łagodzącym strach, nieśmiałość, brak pewności siebie, itd. Łatwo ulec pokusie i stracić kontrolę. Nałóg to przebiegły wróg który chyłkiem staje się częścią naszego życia i nim zdołamy się spostrzec, rujnuje wszystko, co zbudowaliśmy.


Warto podkreślić, że terapia uzależnień stanowi niesłychanie długotrwały proces wymagający konsekwencji i ogromnego poświęcenia zarówno ze strony osoby dotkniętej problemem jak i ludzi, z którymi pozostaje w bliskich relacjach: rodziny, przyjaciół. Abstynencja na przekór pozorom wcale nie kończy walki z nałogiem. Uzależnienie towarzyszy nam bowiem do końca życia. Zawsze już należy mieć się na baczności. Każdego dnia.
2023-03-01 07:13:04