Jak zatroszczyć się o stopy?

Podologia to stosunkowo młoda dziedzina leczenia skupiająca się na diagnostyce, leczeniu oraz pielęgnacji stóp. Podolodzy zajmują się zarówno stopami zdrowymi, jak też "chorymi" i zagrożonymi postępem jakiejkolwiek patologii przykładowo zespołu stopy cukrzycowej, a więc groźnego powikłania cukrzycy.
obiad


szyja


Podologia na świecie nie jest specjalizacją lekarską. O jej odrębność walczyli pedicurzyści, jacy byli zaniepokojeni okolicznościami w których przeprowadzane są zabiegi na stopach w gabinetach kosmetycznych. Zaniepokojeni efektami takiego działania między innymi wrastające paznokcie, zakażenia oraz amputacje, zadecydowali świadczyć swoje usługi na w wyższym stopniu profesjonalnym poziomie. Zabiegi podologiczne są przeznaczone dla ludzi mających ograniczenia ruchowe, którym trudno będzie osobiście zadbać o higienę stóp (jednostki z niepełnosprawnością ruchową, unieruchomione, ludzie otyli, ).

Miej świadomość, że nasze odnośniki (https://okulus.pl/dla-pacjenta/laserowa-korekcja-wzroku-w-pigulce/) kierują wyłącznie do w najwyższym stopniu ważnych portali, na których wyszukasz jedynie wartościowe dane.

Rekomendowane są również chorym na cukrzycę oraz nadpotliwością stóp. Podolog Tarnowskie Góry (wiecej o podologu w Tarnowskich Górach) zajmuje się też pacjentami z wrodzonymi wadami (na przykład haluksy), defektami skóry stóp (odciski, kurzajki) a także grzybiczym zakażeniem pazurków, stwardniałym i zgrubiałym naskórkiem na piętach, czy finalnie wrastającymi paznokciami. Nadto konsultacje podologiczne rekomendowane są sportsmenom np. biegaczom.


Balonoplastyka zatok


Do przykładowych zabiegów podologicznych zalicza się np. specjalny pedicure dla chorych na cukrzycę, masaże stóp, skracanie płytki paznokciowej, usunięcie nagniotków, itp.


1 2