Jeżeli chcemy nauczyć psa nowych zwyczajów, to dobrze będzie kupić specjalne urządzenia

Jeśli chcemy, żeby nasz pies zachowywał się grzecznie, to doskonałym pomysłem będzie wykorzystanie specjalnych urządzeń, które ułatwią nam tresurę.


Nie trzeba się też obawiać, iż wyrządzimy psu krzywdę, gdyż są to gadżety bezpiecznie.


W wypadku kiedy posiadamy posesję i nie chcemy, żeby zwierzak biegał przykładowo po ogrodzie, to warto zastosować specjalistyczny pastuch dla psa. Takie urządzenie złożone jest z niewielkiego nadajnika, który możemy umieścić w bezpiecznym miejscu, przewodów otaczających zakazaną strefę oraz obróżki - http://sport-dog.pl/pl/c/Niewidzialne-ogrodzenie-dla-psa-DOGtrace/40. Jeśli zwierzę wejdzie na teren, gdzie nie wolno mu przebywać, nadajnik prześle ostrzegawczy sygnał dźwiękowy, w wypadku kiedy zwierzak nie usłucha, to załączy się krótki impuls elektryczny. Pastuch dla psa to niegroźna oraz efektywna metoda, żeby nauczyć naszego psiaka, w jakim miejscu nie powinien być.


pastuch dla psa


Jeżeli pragniemy np. samodzielnie tresować psiaka, to świetnym rozwiązaniem będą obroże treningowe. Są to specjalne urządzenia, które wysyłają króciutki impuls elektryczny, gdy zwierzak nie wykonuje naszych komend - obroże treningowe. Naturalnie jest to dla niego bezbolesne. Ważne jest, że wysyłamy zwierzęciu wiadomość, iż to nie my go karcimy, a urządzenie. Bez wątpienia znacząco uprości to tresurę oraz sprawi, iż pies bardzo szybko nauczy się pożądanych komend. Jeżeli chodzi o zasięg obróżki, to wszystko zależy od jej rodzaju.


Pozostałe artykuły

Czy interesuje nas karma dla kotów sterylizowanych?

wilgoć
Każdy kot ma swoje potrzeby, a my skoro zadecydowaliśmy się na opiekę nad nim, musimy robić wszystko, żeby okazały się być one jak najdokładniej wypełniane.
1 2