Możliwość wykupienia medykamentów generycznych

Polski sektor farmaceutyczny, biotechnologiczny i technologii medycznych jest duży. Znaczącą część produkcji zajmują zamienniki, a blisko połowa to Produkty nowe. Pozostała część to farmaceutyki oferowane bez recepty, w tym suplementy Diety.


Lokalny rynek farmaceutyczny, zdominowany jest przez zamienniki.


basen


Pacjenci są przyzwyczajeni do polskich produktów, a na ich wziętość wpływa przede wszystkim cena. Większa część kupujących specyfiki to ludzie starsi, jakich niejednokrotnie nie stać na kupowanie kosztownych lekarstw, a dzięki zamiennikom mają szansę zrealizować receptę.


Pod pojęciem środka generycznego, skrywa się robiony w Polsce farmaceutyk odtwórczy, to znaczy ta sama substancja czynna, jaką zawiera oryginał. Odpowiada ona w taki sam sposób na kurację leczenia pacjenta. Tym bardziej że leki generyczne, również jak oryginalne, znajdują się na liście środków refundowanych.


Pozostałe artykuły

Produkty dla alergika - najbardziej ogromny wybór tylko w sieci internetowej!

witamina
Bycie alergikiem albo posiadanie alergika w swoim mieszkaniu bywa czasami dość trudne, albowiem nie za każdym razem bywa się w stanie uchronić siebie czy kogoś innego przed zetknięciem się z danym alergenem.


Na bieżącej refundacyjnej liście leków znajdują się zarówno farmaceutyki oryginalne, jak i zamienniki. Bardzo często dopłacenie pacjenta do specyfiku prawdziwego jest jednakże wyższa niż do tej samej substancji, tej samej porcji, tej samej wielkości opakowania lekarstwa generycznego. Tańszy substytut jest lekarstwem, jak jakikolwiek inny. Mieści precyzyjnie taką samą substancję leczącą, co jego kosztowny odpowiednik, spełnia te same wymagania jakościowe, a jednak kosztuje mniej. Jego mała cena powstaje przede wszystkim z tego, że wytwarzany jest przez wielu wytwórców, którzy konkurują na rynku. Producenci mają szansę sprzedawać go taniej, bo nie musieli realizować drogich badań połączonych z odszukaniem, zarejestrowaniem i promocją lekarstwa. Zrobiła to jednostka, która farmaceutyk odkryła, przebadała i zarejestrowała. Dzięki temu wytwarzała go jako wyłączna pod ochroną patentową przez około 20 lat. Gdy ochrona
1 2