Wszystko o kotach - opieka i żywienie

Jak troszczyć się o kota? Jak dbać o koty pomieszkujące tylko w domku? Każdy, kto posiada kotka dobrze wie, że sama miłość nie starcza. O naszego drogiego ulubieńca musimy koniecznie dbać.


Najważniejsze jest rzecz jasna należyte odżywianie i regularne pielęgnacyjne zabiegi.
Następnie dobra opieka nad kociaczkiem procentuje. Gdyż czyste zwierzątko będzie radosne. I posiadacz kota także. Zabiegi pielęgnacyjne dla kotów wbrew pozorom nie absorbują wiele czasu. Najprzód trzeba zastanowić się nad odmianą opieki, bowiem każdy kociak wymaga innej pielęgnacji. Dużo zależy także od tego, jak kociak wygląda, czy ma długą, czy może króciutką sierść, czy jest kociakiem wychodzącym, czy też pomieszkującym cały czas w domku.

Jeżeli zamieszczone tutaj materiały przyciągają Twoje oko, to dodatkowo zerknij na omówienie (https://www.zielonalapka.com/pl/c/pulapki-na-szopy/57), które przeczytasz, kiedy klikniesz ten link!

Przede wszystkim trzeba zadbać o futro kotka. Stąd ważne jest regularne czesanie. Kota czeszemy choć dwa razy na tydzień. Dużo kociaków uwielbia wręcz ów zabieg i w czasie szczotkowania mruczą z zadowolenia. Im wcześniej więc rozpocznie się przyzwyczajanie kotka do owego zabiegu, tym lepiej. Następną, podstawową sprawą jest czystość w kuwecie. Toaletę kota powinno się czyścić co najmniej raz dziennie. Do kuwety wsypujemy przykładowo żwirek dla kota Benek - zobacz na stronie.


opinie klientów


Kotki nie kochają wody, lecz pomimo to, należy je kąpać. Nie wolno również przesadzać, ażeby zwierzątko nie dostało alergii. Kocurki, jakie nie wychodzą na dwór nie powinny być w zasadzie kąpane po wielokroć. Starczy raz w roku. Kolejnym zabiegiem dla kotów jest obcinanie pazurów.Możemy to zrobić samemu z pomocą specjalnych nożyczek, które są do kupienia w sklepach zoologicznych, ale lepiej udać się do weterynarza. Niesłychanie istotna jest również dobra karma dla kota. Może to być na przykład karma (zobacz: karma dla białych psów) dla kota Brit - .
2020-11-20 16:21:03