Kiedy a także w jakim celu wskazane jest udać się do psychologa

Czasem świat wali ci się na głowę i nie potrafisz samodzielnie go dźwignąć. Boleje twa psyche a także ciało, nie potrafisz normalnie żyć. Wówczas warto pomyśleć o wsparciu!


Kiedy boli cię ząb, możesz go samodzielnie wyrwać, ale czy się na to zdecydujesz? Na pewno nie, jak najszybciej umówisz się ze stomatologiem.
Złamanej nogi także nie próbujesz samodzielnie nastawiać, lecz oddajesz się w dłonie chirurga. Ze złamaną duszą jest jednakowo - powinieneś szukać wsparcia profesjonalisty! Gdy czujesz, że już nie podołasz, zdecyduj się na konsultację psychologiczną (szukaj psychologa w Dublinie), jaka pomoże ci wydostać się z psychicznego "dołka". Nie dajesz sobie rady z emocjami. Wybuchasz gniewem z byle powodu? Czujesz się przytłoczony domowymi zadaniami tak, iż masz ochotę wrzeszczeć? Czasami każdy z nas tak ma, lecz gdy wpadasz w furię kilka razy dziennie oraz nie potrafisz się opanować, to już będzie sygnał alarmowy, że dzieje się cokolwiek niedobrego. Z równowagi wyprowadzają cię najdrobniejsze rzeczy: źle odłożona lektura na półce, kolejka do kasy. W napadzie pasji zdarza ci się czymkolwiek cisnąć o posadzkę bądź kogoś uderzyć. Co czujesz? Płaczesz w poduchę, masz wyrzuty sumienia i wiesz, że twe reakcje były nieakuratne do sprawy. Jesteś coraz to bardziej nerwowa a także boisz się, że ma to zły wpływ na twą familię. Szukaj wsparcia.


Pozostałe artykuły

Jaką rolę pełni psychoterapeuta i kiedy powinno się wybrać się na psychoterapię?

psychologia
Psychoterapeuta to doświadczony specjalista, który pomaga pacjentom przejść przez rozliczne ciężkie sytuacje, kłopotliwe chwile albo pojawiające się kłopoty. Nie daje on gotowych rozwiązań, ale użycza wsparcia emocjonalnego oraz psychicznego, pomaga inaczej zerknąć na to, co obecnie dzieje się w życiu pacjenta, który nie zawsze umie spojrzeć na poniektóre rzeczy z innej, lepszej perspektywy. Pomaga pacjentowi zmienić sposób myślenia albo postępowania i radzić sobie z przeciwnościami i życiowymi kłopotami.


systemy modułowe


Popadłaś w chandrę. Nic cię nie rozwesela. Nie masz siły nawet wstać z łóżka, zdaje ci się, że wszystko, co wykonujesz, jest bez sensu. Sądzisz, że nic dobrego cię nie może spotkać a także iż jesteś do niczego. Może nawet pomyślałaś o tym, iż nie chcesz już dłużej żyć? A może dopiero co urodziłaś dziecko i nie możesz znaleźć się w nowej sytuacji? Posiadasz wątpliwości, czy będziesz dobrą matką. Co odczuwasz? Niemoc.
1 2