Czemu żywność ekologiczna jest tak popularna, czym będzie się ona różnić od produkowanej w sposób przemysłowy.

Odpowiednie odżywianie ma znacznie większe znaczenie dla naszego zdrowia, niż niejednej osobie się wydaje. I nie będzie tu jedynie chodzić o to, czy się ktoś objada chipsami i słodyczami, lub też gustuje w tłustych schabowych i golonkach.
Tak naprawdę nawet to, co pozornie może się wydawać że jest dobre, nie w każdym przypadku takie zdrowe i dobre będzie. Obecnie żywność dostępna w sklepach jest po prostu produkowana, zdrowie klientów jest na dalszym planie, a najważniejszy będzie zysk. Nawozy, pestycydy i środki ochrony stosowane przy uprawach, zwierzęta faszerowane antybiotykami i sztucznymi paszami to codzienność przy produkowaniu żywności. Jeżeli dołoży się do tego wielkie ilości polepszaczy oraz konserwantów, to niestety może się kazać, że nasz stół zbyt dobrze się nie prezentuje.


klocki lego jako zabawki dla dzieci


Wśród osób które dbają o swoje zdrowie coraz większym zainteresowaniem cieszy się ostatnio zdrowa żywność Kraków. W odróżnieniu do przemysłowej produkcji żywność taka powstaje najczęściej w niewielkich gospodarstwach, przy użyciu jedynie naturalnych sposobów. Dzięki ograniczeniu stosowania chemikaliów tego typu produkty mają znacznie więcej wartościowych składników odżywczych, a jednocześnie są znacznie przyjaźniejsze dla zdrowia.


1 2