Postępujące schorzenie oczu w której dochodzi do defektu siatkówki

Zwyrodnienie plamki żółtej to przewlekła, postępująca choroba oczu, w wyniku jakiej dochodzi do defektu siatkówki, a przede wszystkim jej centralnej części, to znaczy plamki żółtej. AMD doprowadza do gorszego widzenia, a niejednokrotnie do zupełnej ślepoty.


morela


Czasem dotyka również ludzi młodych.


W początkowej fazie schorzenia objawy są niezwykle subtelne, a co ważniejsze, można je wychwycić jedynie przy patrzeniu każdym okiem osobno. Następne symptomy to gorsze widzenie, zwłaszcza na wprost. Obraz jest zamazany, niewyraźny, mniej kontrastowy aniżeli wcześniej, a barwy wydają się matowe.

Czy bez efektów chcesz odnaleźć inny tego rodzaju artykuł? Jeżeli tak, to autentycznie zalecam ten serwis (http://www.ancardio.pl/pomiar-cisnienia-krwi-abpm/) - to na 100% jest to, czego akurat teraz potrzebujesz.

Pacjent może skarżyć się na wykrzywienie obrazu, odczucie pofalowania linii i szarą, albo czarną plamę przed okiem, jaka uwidacznia się zawsze w tym samym położeniu. Wiek jest jednym z podstawowych elementów aktywujących zwyrodnienie plamki żółtej.


Pozostałe artykuły

Leki jak octenisept i cyclodynon – do czego się przydadzą?

Tabletki
Wśród suplementów oraz leków, ale także naturalnych kosmetyków odnajdziemy obecnie sporo funkcjonalnych propozycji. Są ciepło odbierane przez osoby w różnym wieku, a nabyć je można w rewelacyjnej cenie.


akcesoria dentystyczne


Suchą odmianę AMD można próbować leczyć przy użyciu farmaceutyków polepszających ukrwienie i obniżając ilość cholesterolu. W wyższym stopniu niebezpieczna jest forma wysiękowa AMD.


Najbardziej nowoczesną metodę w leczeniu AMD stanowi przeszczep komórek macierzystych ze szpiku kostnego pacjenta. Zanim komórki macierzyste pozostaną znowu wszczepione, szpik kostny jest przygotowany w Laboratorium, gdzie dokonane zostają pomiary ilości i jakości komórek macierzystych.
1 2