W czym pomaga olej arganowy? Dlaczego korzystnie go stosować Jakie ma plusy?

olejek arganowy to jeden z droższych i cenionych olejków na świecie. Tworzy się go z owoców arganii żelaznej, a do wyprodukowania 1 litra olejku tłoczonego na zimno musimy zużyć aż 30-35 kilogramów
mieszkanieMożemy wyróżnić dwa typy takiego olejku - spożywczy i kosmetyczny. Jeden z nich wytwarza się z prażonych nasion drzewa arganowego, najczęściej ma ciemnozłoty kolor, a też bardzo ciekawy orzechowy smak. Ten drugi wykorzystywany w kosmetyce, wytwarza się z nasion nieprażonych, jest dużo jaśniejszy. Olej arganowy znany jest w Maroku od naprawdę dawna, od ponad tysiąca lat - idź do mojej strony.


Jest naprawdę bogaty w konieczne kwasy tłuszczowe, ale również witaminę E, więc jego wpływ na cerę obejmuje walkę z suchością, jak również szorstkością, ale także niweluje blizny lub zmarszczki. Gdy jest przyjmowany doustnie to mocno zmniejsza poziom szkodliwego cholesterolu, poprawia krążenie i oraz polepsza system odpornościowy. Olej arganowy jest tłoczony na zimno, a to po to by zachować najważniejsze właściwości orzechów - link do strony.


Niektórzy producenci przyrządzają to trochę inaczej, więc tłoczą z uprażonych orzeszków. Może to poprawiać walory aromatyczne ( oficjalna witryna), ale z drugiej strony niszczyć część aktywnych, korzystnych dla dobrej kondycji substancji.

Gdy przejdziesz do sedna problematyki, to wiedz, że masz możliwość uzyskać inne dane na omawiany temat - przeczytaj w serwisie (http://www.eshop.pronar.com.pl/wiha) wszystko, co okazuje się niezbędne w tym miejscu.

Każdy powinien stosować tego typu olejek, ma rewelacyjne właściwości.


1 2