W czym pomaga olej arganowy? Dlaczego korzystnie go stosować Jakie ma plusy?

olejek arganowy to jeden z droższych i cenionych olejków na świecie. Tworzy się go z owoców arganii żelaznej, a do wyprodukowania 1 litra olejku tłoczonego na zimno musimy zużyć aż 30-35 kilogramów


mieszkanie


Możemy wyróżnić dwa typy takiego olejku - spożywczy i kosmetyczny. Jeden z nich wytwarza się z prażonych nasion drzewa arganowego, najczęściej ma ciemnozłoty kolor, a też bardzo ciekawy orzechowy smak. Ten drugi wykorzystywany w kosmetyce, wytwarza się z nasion nieprażonych, jest dużo jaśniejszy. Olej arganowy znany jest w Maroku od naprawdę dawna, od ponad tysiąca lat - idź do mojej strony.


Pozostałe artykuły

Czym zajmuje się protetyk? Dlaczego troska o zęby jest tak ważne? Co warto wiedzieć na ten temat?

protetyk wołomin
Protetyka stomatologiczna to dział stomatologii, jaki odnosi się do przywrócenia pierwotnych warunków zgryzowych po uszkodzeniu lub utracie naturalnych zębów. Robi się to za pomocą specjalnych uzupełnień - protez lub implantów.


Jest naprawdę bogaty w konieczne kwasy tłuszczowe, ale również witaminę E, więc jego wpływ na cerę obejmuje walkę z suchością, jak również szorstkością, ale także niweluje blizny lub zmarszczki. Gdy jest przyjmowany doustnie to mocno zmniejsza poziom szkodliwego cholesterolu, poprawia krążenie i oraz polepsza system odpornościowy. Olej arganowy jest tłoczony na zimno, a to po to by zachować najważniejsze właściwości orzechów - link do strony.


Niektórzy producenci przyrządzają to trochę inaczej, więc tłoczą z uprażonych orzeszków. Może to poprawiać walory aromatyczne (http://www.organique.pl oficjalna witryna), ale z drugiej strony niszczyć część aktywnych, korzystnych dla dobrej kondycji substancji. Każdy powinien stosować tego typu olejek, ma rewelacyjne właściwości.
1 2