Które suplementy dla sportsmenów zakupić?

Odżywki dla sportowców zawierają substraty mobilizujące organizm do szybszego spalania tłuszczu oraz budowania mięśniowej tkanki.


Suplementy diety dla sportowców nie wpływają na hormonalną gospodarkę i w rekomendowanych ilościach nie są szkodliwe dla zdrowia ludzkiego.
Kreatyna jest aminokwasem, jaki występuje w organizmie. Przyjmowana w formie suplementu diety zwiększa wytrzymałość oraz energię, pobudza ciało do wzmożonej pracy. Dzięki niej szybciej powiększają się mięśnie. Rzecz jasna, bez ćwiczeń mało pomoże. Należy brać ją po ćwiczeniach na siłowni. Należy pamiętać, ażeby w trakcie suplementacji kreatyną wypijać zwiększone ilości płynów, gdyż substancja ta powoduje szybsze odwadnianie. Jest to typowy suplement na masę – nie obniży ona masy ciała, ale wspomoże kształtowanie muskułów. Nadużywanie tego typu odżywek wywołać może tycie, biegunkę oraz spazmy mięśni. Nie mogą stosowane być przez osoby cierpiące na choroby nerek a także osoby poniżej osiemnastego roku życia. suplementy dla sportsmenów mogą również zawierać białko albo glutaminę. Ich działanie polega przede wszystkim na tym, że dostarczają organizmowi budulca do rozbudowywania mięśniowej masy podczas ćwiczeń.


dziecko


Przy intensywnych treningach większa część z nas sięga po napoje w czasie treningu, szczególnie po niegazowaną mineralną wodę, nie odczytując jej składu. Większość wód obejmuje duże ilości magnezu i wapnia, a nie są to kluczowe elektrolity tracone razem z potem.


1 2