Z jakiego powodu trzeba pilnować stanu swoich zębów, dwa sposoby leczenia kanałowego.

Próchnica jest bardzo poważnym problemem wśród naszego społeczeństwa. Mimo bardzo dużej ilości past do zębów i nowoczesnych szczoteczek nadal wielu ludzi ma duże ubytki w zębach. W znacznym stopniu będzie to wynikać nie z tego, że nie ma czym myć zębów, ale z powodu mycia niedokładnego czy niestarannego.

dentysta podczas pracy
Z tego też powodu ważne jest, żeby co najmniej raz na rok pojawić się u stomatologa na profilaktycznym badaniu (zainteresowany profilaktyką zębów, zapraszamy dalej). Jeśli zostaną znalezione wtedy jakieś ubytki, to można je będzie szybko załatać. Nie należy z tym czekać za długo, gdyż nieduże dziurki mogą się szybko zmienić w duże, a jeżeli ubytek dojdzie do nerwa, to mogą się zacząć poważniejsze sprawy.

O ile przeciętna plomba będzie kosztować od kilkudziesięciu do dwustu złotych, to jeżeli będzie potrzebne leczenie kanałowe, to koszty te będą znacznie wyższe. Sama plomba będzie więcej kosztować, ponieważ będzie znacznie większa niż przy małym ubytku, a dodatkowo będzie trzeba jeszcze w zębie wypełnić kanały. Leczenie kanałowe nie jest tanie, zwłaszcza jeżeli robiłoby się to pod mikroskopem, z tego też powodu najkorzystniej zwyczajnie do takich sytuacji nie dopuszczać.

Pozostałe artykuły

Jak szukamy dobrego dentysty albo renomowanego gabinetu dentystycznego, gdy ból zęba staje się bardzo dokuczliwy

zęby, zdrowy uśmiech
Uciążliwy ból zęba może zarówno przekreślić ambitne plany na przyjemne spędzenie wieczoru w gronie najlepszych kolegów, jak i stać się przyczyną nieprzespanej nocy. Zazwyczaj Polacy długo zwlekają z umówieniem wizyty u dentysty, szczególnie jeśli wiedzą, że ubytek jest mały.


Jeśli już pojawi się jednak potrzeba leczenia kanałowego, to zastanowić się trzeba, jakim sposobem będzie to wykonane. Tradycyjne leczenie polega na tym, że stomatolog AURIDENT przy pomocy odpowiedniego wiertła rozszerza i opracowuje kanały, na koniec wypełniając je specjalną substancją. Lecz wszystko jest robione ręcznie i tak naprawdę trochę na wyczucie, ponieważ przy takich zabiegach w zasadzie nic się nie da zobaczyć.
1 2