Na jakie przypadłości pomaga spożywanie naparu z kminku zwyczajnego?

W aptece mamy obecnie bardzo wiele różnych ziół, które potrafią nam pomóc na wiele dolegliwości. Jedne pomagają na brzuch, inne na pęcherz. Przeważnie jest to leczenie doraźne, które w żaden sposób nie zrekompensuje wizyty u lekarza, jeżeli dolegliwości się nasilą.


Doskonałym przykładem na takiego rodzaju lecznicze rośliny jest kminek.


Garnki marki Fiskars


On oraz pozyskiwany z niego olejek kminkowy jest najpopularniejszym sposobem na zwalczanie kolki u najmłodszych. Jednak ta roślina posiada także inne cechy medyczne. Jego owoce pomagają na wzdęcia i inne dolegliwości systemu pokarmowego. Za jego pomocą można również leczyć zakażenie zatok. Olejek kminkowy wtarty w cerę pomoże usunąć cellulit. Kminek ma działanie rozkurczowe na mięśnie gładkie jelit. Dopomaga on na takie przypadłości z trawieniem jak wzdęcia, bóle brzucha czy brak apetytu. Zaleca się go zwłaszcza osobom będącym w zaawansowanym wieku, czyli posiadającym problemy z zaburzeniami przepływu żółci . W przypadku dolegliwości żołądkowych, można przygotować napar z kminku, to jest: jedną łyżeczkę zmielonych owoców zalać 250ml wrzącej wody oraz całość odstawić na kwadrans pod przykryciem. Po odcedzeniu należy pić napar trzy razy dziennie.


Pozostałe artykuły

Z jakiego powodu ważnym jest, by korzystać z profesjonalnych ginekologów

Rudowłosa kobieta
W miastach robione będą specjalistyczne usługi ginekologiczne. Dzieje się tak toteż, że zwłaszcza w wielkich miastach znajduje się wiele placówek ginekologicznych o różnej wielkości, które świadczą kobietom profesjonalne usługi z zakresu ginekologii.


Dlatego zdarza się, że panie dojeżdżają do ginekologów nawet z najbardziej odległych części kraju licząc na to, że w mieście będą mogły dostać specjalistyczną pomoc.


efekt


Kminek to jedna z najbardziej pachnących przypraw na świecie. Można go napotkać kiedy rośnie w naturalnych warunkach w Azji oraz w Australii. Hodowany jest także w naszym kraju przeważnie na Żuławach Wiślanych.

Czyżbyś miał chęć na więcej artykułów na opracowany tu temat? Namawiamy więc do nowej strony - po prostu naciśnij to (www.krevetki.pl/galeria/) i przeloguj się do naszego serwisu.

Czas kwitnienia takiej rośliny przypada na przełom czerwca oraz lipca, a zbiory odbywają się późnym latem.
1 2