Piękny trawnik w ogrodzie

Dość szybko idzie wiosna, okres, w jakim, kiedy tylko rozpuszczą się śniegi, a zostanie woda, zaczną błyskawicznie rozwijać się wszelkie rośliny: drzewa, kwiatki, cebula w doniczce, no i trawniki.

Sztuczna trawa
To właśnie o ich wygląd będzie zmuszona zadbać nawet za kilka tygodni armia ludzi – nikomu nie podobają się zapuszczone, zaniedbane trawniki, czy tyczy się to centrum miasta i niewielkie, skromne trawniki przy ulicy albo między blokami, czy idzie o ogródek przy domu jednorodzinnym. Rozwój nowego życia ogarnia wszystko, co zielone i jak już nastąpi, mknie w przód, popędzany olbrzymią siłą rozrodczą.

Koszenie trawy przez licznych bywa uważane za karę boską i przykry obowiązek – ta młodzieńcza siła wiosny sprawia, że ta zieleń, ile razy jej nie kosić, za tydzień, góra dwa, i tak stanie się dwa razy wyższa. To prawda, ale ten potencjał właśnie można wykorzystać w każdym miejscu, gdzie zieleń (zainteresuj się czym jest wycinanie drzew w Warszawie) właśnie ma wyrosnąć. Jest wiele miejsc, w których zimą skończyły się prace przy drodze, łatanie pękniętych instalacji.

W każdym miejscu, gdzie trawa była naruszona, a właścicielom gruntu zależy na tym, aby wszystko jak najszybciej wróciło do normy, można zasiać nasiona traw. Odpowiednio zabezpieczone nie zostaną spożyte przez wygłodniałe ptactwo, a wilgoć i rosnące temperatury spowodują, że z pierwszymi tygodniami wiosny trawy zazielenieją jak dzikie. Dobrze przed zaczęciem tego przedsięwzięcia przeczytać jednak parę wiadomości o trawach – różne trawy inaczej rosną w niektórych miejscach, a jeśli nie będą koszone zbyt często, lepiej wybrać dla siebie taką, jaka rośnie powoli.

Pozostałe artykuły

Elektryczna obroża dla psa - najistotniejsze informacje, które warto przeczytać

obroża
Elektryczne obroże dla psa znakomicie nadają się do tresury czworonogów, które ukończyły już 6 miesięcy. Pozwalają na skuteczny i nadzwyczaj wydajny trening, natomiast widoczne wyniki można dostać w krótkim czasie i to bez większego wysiłku. Elektrycznej obroży nie powinno się jednak używać jedynie do karania psa. Ma ona na celu przyuczyć czworonoga dobrych nawyków, a więc używamy jej dokładnie w tym samym momencie, kiedy zauważymy, że nasz pies robi coś złego. Obroże elektryczne niewątpliwie pomogą nam usunąć nieodpowiednie zachowania u pupila, jednocześnie są one bezpieczne i nie generują ostrych impulsów elektrycznych, w związku z tym nie musimy obawiać się o zdrowie naszego pupila.


A gdy już trawa wyrośnie i naprawdę trzeba będzie walczyć z wyrastającymi w oczach źdźbłami, będzie dało się wykorzystać do tego dużo różnych narzędzi. Osiedlowi pracownicy spółdzielni osiedlowych najczęściej posiadają do dyspozycji ręczne kosiarki przypominające odrobinę dawne kosy, lub stare kosiarki z silnikiem benzynowym. Niekiedy, na obszerniejszych przestrzeniach, wspiera je kosiarka samojezdna, która wyglądem przypomina niewielki traktor. Wielkim plusem tego rodzaju maszyn jest możliwość wjechania na całkiem duże nierówności, niewielkie zużycie benzyny, ogromna wydajność i oszczędność czasu. Wadą – fakt, że w wielu punktach, gdzie tego typu maszyna nie dostanie się, i tak trzeba będzie poprawić czymś mniejszym.
Autor: S.D.
2020-04-01 12:12:07