Olejki wykorzystywane w kosmetykach i ich działanie

Olejki są wykorzystywane w rozmaitych kosmetykach, które stosujemy codziennie. Szał na pielęgnację przy ich pomocy sprawił, iż nie kojarzą nam się już jedynie z tłustą oliwką dla maluszków, lecz z zaawansowanymi kosmetykami o dobroczynnym działaniu i pięknym zapachu. Dodatkową ich zaletą jest fakt, że niektóre olejki mają właściwości łagodzące, które świetnie wpływają na stan naszego organizmu.
zapachy, perfumy
Niezwykle popularne perfumy FM wzbogacone są w olejki eteryczne, zapewniające piękny zapach i równocześnie pozwalają na jego długie utrzymywanie się na ciele. W skład perfum FM wchodzą składniki zapachowe, czyli olejki, które pozyskiwane są z liści, kwiatów oraz roślin ( Listerine). Olejki znakomicie wpływają również na łagodzenie stanów zapalnych, dlatego jeśli mamy kłopoty ze stanem zapalnym w jamie ustnej, najlepiej postawić na Listerine. W jego składzie znajdują się olejki, które sprawiają, iż zniszczone zostają bakterie, które zagrażają naszej jamie ustnej. A dokładniej w płynie Listerine są następujące olejki: eukaliptusowy, tymolowy, mentolowy, wspierane poprzez salicylan metylu.


Pozostałe artykuły

Pasty do zębów przeznaczone dla osób palących - czyli, jak pozbyć się przebarwień, kiedy "odpala się dymka"

praca
Jeśli jesteś osobą kurzącą, to z pewnością znasz dobrze problemik, jakim to są spowodowane tym przebarwienia na własnych zębach, nie napomykając już o brzydkim z tego konkretnego powodu zapaszku pochodzącym z usteczek.
1 2