W jaki sposób stworzyć domowy ogródek na parapecie?

Ogród na parapecie kuchennym? To nie takie skomplikowane! Pachnąca ziołami kuchnia stanie się inspirującą lokalizacją dla nowych kulinarnych idei, a świeże listki sprawią, iż rzadziej sięgać będziesz po torebeczki z przyprawami.


Przeczytaj, jak zorganizować własny zielnik w pomieszczeniu kuchennym a także jakie rośliny do niego wybrać.


Kto raz spróbuje uprawiać swój zielnik w kuchni, ten długo nie będzie umiał sobie wyobrazić żywota bez wyjątkowego aromatu świeżych ziół. Ich woń błyskawicznie podbija całe pomieszczenie, przekształcając domek w bardziej pogodne i zielone miejsce. Domowy ogródek na parapecie to nie tylko metoda na wzbogacenie smaku Twoich dań, ale też doskonały pomysł na efektowny oraz odświeżający element aranżacji kuchni.


Zespół Aspergera


Pozostałe artykuły

Szukasz porady w jaki sposób by wreszcie zażegnać kłopoty z zaparciami?

brzuch
Co zrobić, jeżeli nieustannie mamy zaparcia? No cóż, nic to fajnego, zapewne nawet masochiści akceptują tę myśl. Ciężko na odległość jednoznacznie powiedzieć dlaczego cierpimy na zaparcia, ale tak naprawdę jeżeli nie jesteśmy jakimiś wyjątkami, w zasadzie można coś wartościowego napisać. Choć zwróćmy własną uwagę na jedno: tak czy siak wyłącznie doktor rodzinny może udzielić pomocy.


Najistotniejszy będzie dobór należytego miejsca. Zioła w doniczkach nie zechcą rosnąć bez stałego dopływu światła, dlatego najlepiej nada się do tego parapet kuchenny. Niestety, zielnik w kuchni bez okna nie będzie najlepszym pomysłem – bez słoneczka rośliny zaczną żółknąć już po kilku dobach. W takowym wypadku domowy ogród lepiej stworzyć na balkonie. Dobrze także wygospodarować trochę miejsca na kuchennym blacie, niedaleko okna. Poniektóre roślinki kochają bowiem warunki półcieniste, a nadto intensywne słońce poparzyć może listeczki. Jeżeli poszukujesz efektownych podejść dla swego wnętrza, możemy wydrążyć w blacie specjalne otwory na swe doniczki. W ten sposób ziółka „wkomponują się” w jego powierzchnię. Kupując nasiona do swojego kuchennego ogródka, kieruj się własnymi wyborami.
1 2