Trudności z zajściem w ciąże - co może pomóc

Test ciążowy kolejny raz pokazuje jedną kreskę, a w tobie narasta niepokój. Na szczęście niepłodność można skutecznie leczyć.


Kłopoty z zajściem w ciążę są dla każdej kobiety powodem ogromnego napięcia.
magnez
biegam


Należy jednak mieć na uwadze, iż bezpłodność nie jest współcześnie wyrokiem - możemy ją z powodzeniem leczyć. Pierwszym znakiem alarmowym, który powinien cię skłonić do wizyty u lekarza, jest rok bezowocnych starań o potomka. Jeżeli w tym okresie ty ani twój współmałżonek nie stosowaliście żadnej antykoncepcji i współżyliście z częstością co najmniej 3 razy na tydzień, medyk orzeknie bezpłodność oraz zacznie szukanie jej powodów. Miej na uwadze, że diagnostykę bezpłodności prowadzi się równocześnie u obojga małżonków. Lekarz polski dentysta dublin może wówczas zalecić tak zwany test na płodność.


Aby ustalić powody niepłodności, kobieta powinna poddać się ginekologicznym badaniom (wyjątkowo ważne będzie USG organów rodnych), badaniom hormonalnym oraz zrobić cytologię. Co więcej doktor będzie śledził owulację. Jeśli wyniki wszystkich owych badań są prawidłowe, kobietę lekarz skieruje na histeroskopię i na rentgen (kliknij aby zobaczyć więcej) organów rodnych, aby skontrolować, czy drożne są jajowody. Może się też okazać, że zapłodnienie u danej pary nie będzie realne przez wzgląd na całkowity brak plemników w nasieniu małżonka czy też nieodwracalnie zatrzymaną owulację u małżonki.


1 2