Witaminy potrzebne do odpowiedniego działania ustroju

Witaminy i minerały są konieczne do odpowiedniego działania systemu i zachowania zdrowia. Witamina B12 bierze udział w generowaniu czerwonych ciałek krwi.


Deficyt owych ciałek powoduje niedokrwistość organizmu, potocznie nazywaną anemią.


Przy niedoborze takiej witaminy mogą wystąpić przykre dolegliwości, stany zapalne ust, przykry zapach skóry, ciężkie dokuczliwości miesiączkowe. Osoby, u których wystąpił brak witaminy B12 są zirytowane, często czują irytację i strach, są mniej odporne na chandrę i przemęczenie. Częstokroć odczuwają drętwienie rąk i nóg, mają problemy z chodzeniem. Zastosowanie witaminy B12 może powstrzymać przebieg nieuleczalnych chorób takich jak stwardnienie rozsiane, bądź choroba Alzheimera.


Leczenie


Witamina b12 tabletki aplikowane są doustnie 1 tabletka na dzień, najlepiej w czasie posiłku, bądź wedle wskazań lekarza. Nie powinno się przekraczać polecanej do spożycia dawki w ciągu dnia.


Witamina B12 jest jedną z owych witamin, w przypadku których nie ma mowy o przedawkowaniu. Rozpuszcza się ona w wodzie, przez co prędko wydalana jest z moczem, także z potem. Nie zalega w naszym organizmie tak, jak to się dzieje w wypadku witamin które rozpuszczają się w tłuszczach. W związku z tym nie trzeba obawiać się jej nadużycia. Zażycie za bardzo dużej porcji powoduje, że zachodzi wzmożona absorpcja tego składnika i prędkie usunięcie nadmiaru.


Pozostałe artykuły

Zażegnaj kłopoty ze zdrowiem psychicznym i fizycznym bez ingerencji tradycyjnych lekarzy

soul body fusion
Śmiertelnik, który aktywnie funkcjonuje w społeczeństwie w każdej chwili jest narażony na stres i przeróżne negatywne emocje.
1 2