Terapia światłem najlepszą metodą na jesienną depresjęZ jej zalet będą mogli się również cieszyć pozostali członkowie rodziny. Jaką moc lampy wybrać? Trzeba kierować się regułą, iż im większa moc, tym szybsze będą rezultaty leczenia oraz starczy pół
depresja
godziny jej używania, by poczuć jej korzystne działanie. Nasz nastrój powinien polepszyć się już po 2 tygodniach. W jaki sposób przeprowadzić fototerapię? Nie musimy siedzieć pół godz. nie robiąc nic. Można w tym czasie zająć się czytaniem czasopisma lub rozwiązywaniem krzyżówek, by nie czuć, że zmarnowaliśmy cenne chwile. Fototerapia jest bezpieczna, jednak jest określona grupa osób, która nie może korzystać z jej dobroczynnego działania. To przede wszystkim ludzie zmagający się ze schorzeniami narządu wzroku i chorzy przyjmujący medykamenty, których efektem ubocznym jest zbytnia wrażliwość na światło. Wtedy należy szukać innych sposobów, jakie pomogą uporać się z dokuczliwymi objawami depresji.

Depresja jesienna to kłopot wielu osób. Jeśli ty też się z nim borykasz, teraz już wiesz, że terapia za pomocą światła pomoże ci wrócić do żywych i na nowo cieszyć się codziennością. Poza terapią światłem dobrze jest zatroszczyć się o swoją dietę, wzbogacając ją w produkty pełne witamin i mikroelementów, a zbytnia senność, drażliwość, smutek, apetyt na słodycze lub trudności z koncentracją nie będą nam towarzyszyć.
2018-07-11 18:00:02
1 2