Stan uzębienia dorosłych Polaków pozostawia bardzo dużo do życzenia

Bardzo duża liczba osób w dojrzałym wieku nie posiada już swoich zębów ale protezy zębowe. Inni wprawdzie posiadają jeszcze niektóre własne zęby, lecz nie dość , że nie wszystkie, to dodatkowo aż proszące się o leczenie.


salon kosmetyczny i fryzjer


Nawyku troszczenia się o higienę jamy ustnej tego starszego pokolenia najpewniej już nie nauczymy, ale należałoby koniecznie wpoić to dzieciom.


Nie rozchodzi się w tym momencie tylko i wyłącznie o wymiar estetyczny, lecz oczywiście o samo zdrowie. Niewyleczone stany zapalne okazują się siedliskiem bakterii groźnych zarówno dla naszego zdrowia , a w wybranych przypadkach i życia, dlatego też nie należy ignorować jakichkolwiek strat. Powinno się uczyć więc nasze pociechy od początku, jak ważna jest higiena jamy ustnej i sama ochrona. Zaprowadzajmy dzieci jak najczęściej do stomatologa (zobacz rentgen zębów) -kilka wizyt kontrolnych z pewnością przełamie strach przed tym lekarzem. Wybierajmy też takich stomatologów, którzy mają cierpliwość do dzieci. Gdzie takich poszukiwać? To proste. Jeśli interesuje Was taki z podejściem do małych dzieci dentysta (link do strony) Łódź jest najlepszym miastem do odnalezienia takiego. Wielu rodziców przekonało się o tym, iż wizyta u dentysty nie musi okazać się trudnym przeżyciem dla małego dziecka i co najdziwniejsze, maluchy same pragną tam wracać. To najwspanialszy dowód właściwego podejścia do tych najmłodszych.


Pozostałe artykuły

Opieka pielęgniarki w przestrzeni domowej dla pacjentów.

pielęgniarka przy łóżku pacjenta
Zajmowanie chorym zarówno w podeszłym wieku oraz po zróżnicowanych operacjach to nierzadko opieka długoterminowa. W tego rodzaju momentach – gdy długotrwały pobyt w szpitalu jest po prostu nie do zrealizowania trzeba namierzyć profesjonalne usługi pielęgniarskie.


Zakorzeńmy w młodym pokoleniu właściwe nawyki.
1 2