Czym zajmują się tacy profesjonaliści, jak protetyk i ortodonta? Jak wygląda ich praca? Kiedy do nich powinniśmy się wybrać?

Każdy musi co pewien czas odwiedzić dentystę, to niezbędne, by cieszyć się pięknym uśmiechem. Czasem jednakże należy wybrać się do lekarza, jaki niby wygląda jak dentysta i zajmuje się podobnymi rzeczami, ale jego zadania są całkowicie inne.


Tego typu specjalistami są protetyk i ortodonta. Czym się trudnią i kiedy należy do nich się wybrać?


bezsenność


Ortodoncja jest dziedziną stomatologii, jaka trudni się profilaktyką oraz leczeniem wad zgryzu. Tego rodzaju leczenie jest dla każdej osoby, gdyż może być podjęte i u dzieci, i u dorosłych. Niektórym jednakże wydaje się, iż ortodonta jest w stanie pomóc wyłącznie dzieciom albo młodzieży, to jak wiadomo nieprawda, bo i dorośli mogą mieć poprawiony nieprawidłowy zgryz. Ortodonta szybko sprawdza i ocenia prawidłowość zgryzu oraz stanu uzębienia.


Zgaga, pieczenie, nudności – refluks


Pozostałe artykuły

Kiedy należy zacząć leczenie u ortodonty?

technika
Mimo ogólnej opinii ortodoncja nie jest to specjalizacja, która trudni się jedynie korygowaniem uzębienia, ale również diagnostyką narządu żucia u dziecka podczas jego rozrostu, dodatkowo ortodoncja to profilaktyka czynnościowym i morfologicznym schorzeniom narządu żucia.


technika


Dzięki temu można szybko rozpocząć leczenie, które skończy się sukcesem. Wizyta u takiego specjalisty zwłaszcza polecana jest dzieciom, u których pojawiają się problemy ze zgryzem. Na kontrolę powinien kierować logopeda, gdyż nieprawidłowe ułożenie zębów wiąże się z wadą wymowy. Zawsze wybierajmy dobrego specjalistę, a jak ortodonta (zobacz http://welldent.wroclaw.pl/uslugi/ortodonta-wroclaw/) Płock jest takim miejscem. Następnym specjalistą, o którym dzisiaj powiemy, jest protetyk. To specjalista tworzący aparaty ortodontyczne, jak i protezy zębowe.


Powinien on współpracować z dentystą, jak chce wykonywać protezy zębowe, a to dlatego, że nie mogą być robione bez zgłoszenia takiego czegoś dentyście.
1 2