Jak zachować zdrowie oraz urodę na lata?

Olej kokosowy jest to wysokiej klasy środek tłoczony na zimno. Na skutek całej gamie przeznaczeń, uważany jest za najzdrowszy i w największym stopniu wielozadaniowy olej na świecie.


apteka samoobsługowa


Pozostałe artykuły

Czerwona herbata - właściwości zdrowotne

Ciepła herbatka
Czerwona herbata, choć potężna w Polsce i Europie od stosunkowo niedawna, obecnie znacznie zyskuje na popularności. Rosnąca w Junnan, jest obecna w chińskiej tradycyjnej kuchni od tysięcy lat. Jej przeróżne zalety dietetyczne są współcześnie potwierdzone przez mnóstwa naukowców w ciężkich międzynarodowych publikacjach.


Niezrównany, tak w kuchni, jak i w codziennej pielęgnacji.


Olej kokosowy zimnotłoczony możemy użytkować w przeróżnych formach. Jest idealnym dodatkiem do sałatki i zdrowym zamiennikiem margaryny. Dzięki dużej odporności na dużą temperaturę, kapitalnie sprawdza się przy smażeniu, nadając potrawom delikatny, kokosowy smaczek. Jest podstawowym elementem zdrowego jadłospisu - bańki chińskie. Prócz wielu przeznaczeń spożywczych, olej kokosowy zimnotłoczony to niezastąpiony specyfik pielęgnacyjny. Sprawdzi się jako krem, nawilża nie powodując przy tym podrażnień, nawet w wypadku bardzo delikatnej skóry. Do tego mieści naturalny słoneczny filtr. Warto w tym miejscu wspomnieć, iż większość klasycznych kremów z filtrem jest toksyczna dla naszej cery i stanowi większe zagrożenie nowotworem, niż słońce, przed którym chroni. Olej pozostawia skórę gładką a także nawilżoną. Dzięki właściwościom antyseptycznym, przeciwbakteryjnym jak też łagodzącym, pomaga w walce z trądzikiem i innym kłopotami skórnymi. Naniesiony na włosy do głębi je odżywia. Sprawia, że są lśniące jak też mocne, do tego regenerując rozdwojone końcówki -


Natomiast bańki chińskie jest to efektywny sposób na pozbycie się dla przykładu cellulitu.
1 2