Jakiego rodzaju znane specyfiki, które często mamy w domu, mają szerokie zastosowanie? Co warto na ich temat wiedzieć?

Niektóre specyfiki dostępne w wielu miejscach posiadają tak duże zastosowanie, iż możemy je stosować w bardzo wielu przypadkach. O nietypowych działaniach części z takich środków czasami właściwie nie mamy pojęcia, a przecież są to nie aż tak kosztowne produkty, łatwo dostępne chociażby online, które bez problemu możemy kupić.
Jakiego rodzaju przykłady dobrze jest wymienić?


sudocrem


Właściwym przykładem może być woda utleniona, która jest dość niedoceniona ze względu na to, iż przede wszystkim jest kojarzona ze środkiem do dezynfekcji ran, jak też płukania jamy ustnej. A należy być świadomym, że posiada również dużo innego rodzaju zbawiennych właściwości. Woda utleniona, czyli nadlenek wodoru przez niektórych spożywana jest w formie roztwory paru kropel wody utlenionej wlanej do zwykłej wody. Podobno takie zastosowanie specyfiku wpływa dobrze na stan naszej odporności. Niektórzy wspominają także o ogólnej poprawie samopoczucia, jak też o zwiększeniu wydolności organizmu.


Następnym dobrym przykładem jest Sudocrem. Jest to krem na skórę, który stosuje się szczególnie często u dzieci, aby ochronić skórę przed nieprzyjemnym zapaleniem. Często stosowany jest ochronnie, ale także na zaczerwienienia, które już wystąpiły. W przypadku ludzi dorosłych natomiast wpływa doskonale na odleżyny i odparzenia. Z tego względu jest idealnym środkiem do naskórka osób, które dużo leżą w łóżku. Jednak Sudocrem używany jest przez wiele kobiet, jako doskonały środek kosmetyczny. Okazuje się wszak, iż doskonale działa na cerę trądzikową i niweluje zaczerwienienia. Jest również doskonały w przypadku oparzeń wywołanych słońcem, czy podrażnień po goleniu, jak również na spierzchniętą skórę.


Sporo różnych zastosowań mają również specyfiki ziołowe. Także w aptekach możemy zakupić świetnie działającą na włosy czy skórę pokrzywę, którą możemy pić jako napar. Natomiast rumianek jest znany ze swoich właściwości przeciwzapalnych. Da dużą ulgę, pod postacią kompresu przykładowo na wypadek ropienia oczu. Używany wewnętrznie pomaga w przypadku chorób żołądka, złagodzi ból, zmniejsza dolegliwości układu pokarmowego. Pod postacią inhalacji jest idealny, na problemy dróg oddechowych.


W podróży uważaj na opryszczkę!


Jest dużo różnego rodzaju specyfików, które posiadają wszechstronne zastosowanie. Jednak musimy pamiętać, że wszystkie je trzeba używać z dużym umiarem i w zgodzie z informacjami, jakie są podawane.


1 2