Jakiego rodzaju symptomy może mieć depresja zimowa i jakie będą najbardziej skuteczne sposoby jej kuracji.

Coraz krótszy dzień, a tym samym mniejsza ilość słonecznego światła, które do nas dociera w ciągu dnia sprawia, że u niejednego dorosłego może się pojawić depresja zimowa. U części osób zacząć się ona może już na początku zimy i trwać przez kilka miesięcy, aż do powiększenia się dnia i większej ilości słonecznych promieni. Symptomy zimowej depresji są dość podobne do klasycznej odmiany tej choroby, choć ta na szczęście mija, jak tylko słońce zacznie świecić.

zobacz lampy antydepresyjne na <div class="content_justify">Może ona dotknąć ona wszystkich, dorosłych oraz dzieci, z tym że dużo częściej jej objawy wykazują panie. Do najczęściej występujących symptomów można zaliczyć obniżenie aktywności, problemy z utrzymaniem koncentracji i chroniczne rozdrażnienie. U wielu osób występuje też ogromna senność i poczucie przewlekłego zmęczenia, a także powiększony apetyt, a co się z tym wiąże, zwiększenie masy ciała. Niestety nie jest znane pochodzenie tych zaburzeń, lecz jest dość prosty i tani sposób, żeby chociaż trochę je załagodzić.

Najskuteczniejszym sposobem eliminacji problemów związanych z brakiem słonecznego światła jest lampa antydepresyjna. Stosuje ją coraz większa liczba chorych którzy cierpią na takie dolegliwości, przede wszystkim dlatego, że jest to leczenie tanie i bardzo bezpieczne. [TAG=Lampy
stosowane do naświetlania nie mogą emitować ultrafioletu, dzięki czemu nie występuje ryzyko oparzeń skóry, terapię nimi mogą więc stosować nawet kobiety w ciąży i małe dzieci. Czytaj więcej w tym temacie: lampy antydepresyjne na


Pozostałe artykuły

Jak na dłużej pokonać stany depresyjne?

człowiek w depresji
Depresja powoduje, że nasze całe życie na tym świecie jest bez sensu - tzn. naturalnie żywot każdego człowieka ma dużo sensu, lecz nie zapominajmy Jednakże o tym, iż deprecha sprawia, że mamy bardzo zaburzone postrzeganie świata. Najgorszy scenariusz: chociaż cierpimy na chroniczną depresję, i tak praktycznie nie staramy się robić nic sensownego, aby wreszcie patrzeć na ten świat, członków społeczeństwa, tak jak normalna osoba. To życie jest ciężkie, ale jakby nie patrzeć znaczna część ludzi potrafi jakoś tam radzić sobie ze wszystkimi kłopotami. W tym artykule przede wszystkim o depresji sezonowej.
1 2