Jakiego rodzaju symptomy może mieć depresja zimowa i jakie będą najbardziej skuteczne sposoby jej kuracji.

Coraz krótszy dzień, a tym samym mniejsza ilość słonecznego światła, które do nas dociera w ciągu dnia sprawia, że u niejednego dorosłego może się pojawić depresja zimowa. U części osób zacząć się ona może już na początku zimy i trwać przez kilka miesięcy, aż do powiększenia się dnia i większej ilości słonecznych promieni. Symptomy zimowej depresji są dość podobne do klasycznej odmiany tej choroby, choć ta na szczęście mija, jak tylko słońce zacznie świecić.

zobacz lampy antydepresyjne na <div class="content_justify">Może ona dotknąć ona wszystkich, dorosłych oraz dzieci, z tym że dużo częściej jej objawy wykazują panie. Do najczęściej występujących symptomów można zaliczyć obniżenie aktywności, problemy z utrzymaniem koncentracji i chroniczne rozdrażnienie. U wielu osób występuje też ogromna senność i poczucie przewlekłego zmęczenia, a także powiększony apetyt, a co się z tym wiąże, zwiększenie masy ciała. Niestety nie jest znane pochodzenie tych zaburzeń, lecz jest dość prosty i tani sposób, żeby chociaż trochę je załagodzić.

Najskuteczniejszym sposobem eliminacji problemów związanych z brakiem słonecznego światła jest lampa antydepresyjna.<br><br>Jeżeli zaciekawił Cię ten tekst, sprawdź ten link - to naprawdę  świetne opracowanie (<a href="https://klinika-akme.pl/detoks-od-lekow/">https://klinika-akme.pl/detoks-od-lekow/</a>) tej kwestii. Obowiązkowo to przeczytaj!<br><br>Stosuje ją coraz większa liczba chorych którzy cierpią na takie dolegliwości, przede wszystkim dlatego, że jest to leczenie tanie i bardzo bezpieczne. [TAG=Lampy
stosowane do naświetlania nie mogą emitować ultrafioletu, dzięki czemu nie występuje ryzyko oparzeń skóry, terapię nimi mogą więc stosować nawet kobiety w ciąży i małe dzieci. Czytaj więcej w tym temacie: lampy antydepresyjne na


Pozostałe artykuły

Pewny środek na walkę z depresją zimową

depresja
Za oknem szaro i ponuro... Nadchodzi jesień. Chmury przykrywają niebo, a dni stają się coraz krótsze. „ Jestem w melancholijnym nastroju” - myślimy sobie. Przywołujemy w pamięci miniony czas, smucimy się jakoś bardziej niż do tej pory, częściej ogarnia nas niemoc i niechęć. Irytuje nas wszystko, przygnębienie i pesymizm coraz bardziej przeszkadzają nam w codziennym funkcjonowaniu. Coraz mniej rzeczy sprawia nam radość, aż w końcu przestaje nam się wstawać z łóżka w te ponure dni.
1 2